Assassin’s Creed Shadows – premiera, cena i zwiastun gry ujawnione!

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Assassin’s Creed Shadows – premiera, cena i zwiastun gry ujawnione!

Ubisoft wreszcie podzielił się informacjami na temat swojej najnowszej gry o skrytobójcach. Roboczy tytuł projektu brzmiał Assassin’s Creed Red, ale teraz już wiemy, że chodzi o Assassin’s Creed Shadows. Może i nazwa uległa zmianie, ale nie kraj, do którego trafimy – zostaniemy zabrani do Japonii. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje o Assassin’s Creed Shadows, łącznie z datą premiery, ceną, a także wymaganiami sprzętowymi.

Spis treści:

Assassin’s Creed Shadows – kiedy premiera?

Premiera Assassin’s Creed Shadows będzie miała miejsce 15 listopada 2024 roku. Najnowsza gra Ubisoftu pojawi się nie tylko na PC, lecz także na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S, platformie Amazon Luna czy komputerach Mac z Apple Silicon. W przypadku PC grę będzie można nabyć na Ubisoft Store oraz Epic Games Store. Co ciekawe, Assassin’s Creed Shadows zostanie włączony w Ubisoft+, ale na ten moment nie pojawi się na Steamie. Poniżej zamieszczamy zwiastun produkcji.

Ile kosztuje Assassin’s Creed Shadows?

Znamy również cenę Assassin’s Creed Shadows. Grę można nabyć w jednej z czterech edycji. 

  • Edycja Standardowa. Zawiera pełną wersję gry. Kosztuje 289,90 zł.
  • Edycja Gold. W jej skład wchodzi pełna wersja gry, przepustka sezonowa oraz 3-dniowy wczesny dostęp. Kosztuje 439,90 zł.
  • Edycja Ultimate. Składa się z Edycji Gold rozszerzonej o pakiet Ultimate, w którym znajdziesz dodatkowe stroje, broń, ozdoby, kryjówki, 5 punktów umiejętności oraz czerwony i czarny filtr do trybu fotograficznego. Kosztuje 539,90 zł.
  • Edycja Kolekcjonerska. Zawiera wszystko wymienione powyżej i poszerzone o steelbook, mapę świata, figurki bohaterów, tsubę do katany, zwój Wall Creed, kolekcjonerski artbook oraz dwie litografie sumi-e. Kosztuje ponad 1200 zł.

Warto dodać, że nabycie którejkolwiek edycji w przedsprzedaży zapewni dostęp do dodatkowego zadania.

Assassin’s Creed Shadows – wymagania sprzętowe

Assassin’s Creed Shadows wymagać będzie całkiem nowego sprzętu, jeśli zechcesz zagrać w rozsądnej jakości. Twórcy sugerują posiadanie procesora Intel i7-8700K lub AMD Ryzen 5 3600, a także co najmniej 16 GB pamięci RAM. Co do karty graficznej – należy zaopatrzyć się co najmniej w Nvidię RTX 2070 8GB bądź AMD RX 5700 XT 8GB.

Assassin’s Creed Shadows zajmie około 100 GB miejsca na dysku twardym. Z tego powodu zalecany jest dysk SSD. W wymaganiach znajdziemy także system Windows 10 lub 11. Gra ma wykorzystywać najnowszą wersję silnika Anvil, stąd wysokie wymagania sprzętowe. Pozostaje jedynie trzymać kciuki, aby Ubisoft zadbał o odpowiednią optymalizację.

Co wiemy o fabule Assassin’s Creed Shadows?

Przecieki na temat dwójki grywalnych bohaterów potwierdziły się tak samo jak XVI-wieczna Japonia jako miejsce akcji. W Assassin’s Creed Shadows przyjdzie nam pokierować postaciami Naoe oraz Yasuke. Naoe to zabójczyni shinobi z prowincji Iga, a Yasuke to czarnoskóry samuraj.

Warto dodać, że oboje w pewnym stopniu bazują na historycznych postaciach, chociaż Ubisoft zdecydował się na wprowadzenie do ich charakterystyk kilku zmian. Naoe jest fikcyjną córką mistrza klanu ninja, Fujibayashiego Nagato. Yasuke zaś faktycznie był podwładnym Nobunagi Ody i trafił do Japonii jako niewolnik Portugalczyków.

Motywem przewodnim gry jest konflikt Asasynów i Templariuszy, przeniesiony do feudalnej Japonii z roku 1579. To późny okres Sengoku, który na kartach historii zapisał się wielkimi reformami społecznymi, ruchami religijnymi i renesansem sztuki. W tym czasie doszło również do zjednoczenia kraju. Dużą rolę w tym wszystkim odegrał wspomniany Oda Nobunaga, którego poznamy w trakcie grania.

Losy dwójki bohaterów przetną się w trakcie ataku armii Ody na prowincję Iga, gdzie ukrywa się ruch oporu, dowodzony przez ojca Naoe. Zbieg okoliczności sprawi jednak, że mimo wrogości bohaterowie będą musieli współpracować ze sobą. Wszystko po to, by przysłużyć się Japonii i dokonać zemsty.

Assassin’s Creed Shadows – co wiemy o rozgrywce?

Każda postać w Assassin’s Creed Shadows oferuje odmienny styl rozgrywki.

  • Naoe preferuje skradanie się oraz rozwiązywanie problemów po cichu. Specjalizuje się w unikach i odbijaniu ciosów wrogów.
  • Yasuke z kolei to samuraj stawiający na bezpośrednie starcia i brutalność, wykorzystujący swoją siłę do blokowania ataków. Oboje posiadają własne drzewka talentów.

Akcję będziemy oglądali z perspektywy trzeciej osoby, nie zabraknie też znanego nam parkouru oraz nieliniowego podejścia do zadań. Assassin’s Creed Shadows postawi na otwarty świat, który wielkością zbliżony będzie do Egiptu z Assassin’s Creed Origins. Będziemy mogli eksplorować trzy regiony centralnej Japonii, są to: Arima, Iga i Omi. Pojawi się cykl dobowy, jak również zmienne warunki pogodowe oraz pory roku. Te ostatnie będą ściśle związane z naszymi postępami fabularnymi i zaoferują nie tylko odmienny wygląd krain, lecz także wpłyną na rozgrywkę.

W Assassin’s Creed Shadows głównym celem dwójki bohaterów będzie eliminowanie wskazanych celów. Nie zabraknie jednak szeregu misji pobocznych oraz możliwości zorganizowania własnej siatki szpiegowskiej. Wysłani przez nas agenci zapewnią informacje związane z głównym wątkiem. W tej odsłonie samo skradanie się zostało mocno rozbudowane. Dynamiczne oświetlenie będzie generowało cienie, w których zdołamy się ukryć.


Popularne gry z serii Assassin’s Creed:

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO