Najnowszy przeciek daje wgląd w szczegóły Assassin’s Creed Red

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Najnowszy przeciek daje wgląd w szczegóły Assassin’s Creed Red

Ubisoft nie zdradził zbyt wielu szczegółów na temat Assassin’s Creed Red. Na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery czy szczegółów rozgrywki. Niemniej wszyscy informatorzy są zgodni – kolejna odsłona serii zabierze nas do Japonii. To w zasadzie jedyna pewna rzecz. Poniżej zebraliśmy wszystkie doniesienia o Assassin’s Creed Red, ale pamiętajcie, aby podchodzić do nich z dystansem. Nic bowiem nie zostało jeszcze potwierdzone.

Assassin’s Creed Red – kiedy premiera?

Na ten moment nie znamy daty premiery Assassin’s Creed Red. Wszystkie poszlaki wskazują jednak na rok 2024. Ubisoft nie zdradził też platform, na jakich ma zadebiutować gra, ale spokojnie możemy założyć, że dostępna będzie przynajmniej na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Assassin’s Creed Red – co wiemy o fabule?

Najnowsza odsłona serii Ubisoftu ma nas zabrać do XVI-wiecznej Japonii. Pokierujemy dwójką bohaterów – Yasuke oraz ninją Naoi. Yasuke wzorowany ma być na historycznej postaci o tym samym imieniu, a konkretnie na pierwszym czarnoskórym samuraju. Niewiele wiadomo o jego życiu, więc w Assassin’s Creed Red pewnie ujrzymy swobodną interpretację jego historii.

Assassin's Creed Red – co wiemy o fabule?

Co się zaś tyczy Naoi, według doniesień jej ojciec został zabity przez członka Zakonu. Dlatego bohaterka szuka zemsty i ostatecznie dołącza do grona shinobi. Jej przeszłość przypominać ma historię Bayeka z Assassin’s Creed Origins. Nie zdradzono przy tym, czy będziemy sterowali postaciami naprzemiennie, czy wcielimy się tylko w jedną z nich.

Assassin’s Creed Red – co wiemy o rozgrywce?

Assassin’s Creed Red zaoferuje otwarty świat oraz sporą swobodę w działaniu. Jeśli chodzi o wielkość mapy, to otrzymamy teren większy od tego z Assassin’s Creed Valhalla, ale mniejszy od świata Assassin’s Creed Origins. Co jednak ciekawe, znaczników ma być mniej, co ma nas zachęcić do eksplorowania Japonii oraz odkrywania jej sekretów.

Do naszej dyspozycji oddana zostanie linka z hakiem, która uprzyjemni poruszanie się, a także wpłynie na walkę. Wygląda również na to, że skradanie się w trawie zostanie rozbudowane, bo będziemy mogli dosłownie się w niej położyć. Samo ukrywanie się ma być istotnym elementem rozgrywki w Assassin’s Creed Red – będzie można ukrywać się w cieniu oraz tworzyć specjalnie zacienione kryjówki.

Assassin's Creed Red – co wiemy o rozgrywce?

Nowością będzie możliwość rekrutowania niektórych postaci niezależnych, aby pracowały dla nas w charakterze szpiegów. Jeśli chodzi o bohaterów, to Yasuke będzie specjalizował się w bezpośrednich starciach, z kolei Naoi preferować ma rozwiązywanie problemów po cichu, przy użyciu noży do rzucania, bomb dymnych oraz innych gadżetów.

Assassin’s Creed Red – wymagania sprzętowe

Na ten moment nic nie wiadomo o wymaganiach Assassin’s Creed Red. Gra ma jednak prezentować się lepiej od poprzednich odsłon (Assassin’s Creed Valhalla oraz Mirage). Należy więc nastawić się na wymóg posiadania przynajmniej 16 GB pamięci RAM oraz dysku SSD.

Patrząc na wymagania ostatniej gry, niewykluczone, że nowa odsłona potrzebować będzie mocniejszego sprzętu. Dlatego Intel Core i7-8700K lub AMD Ryzen 5 3600 mogą okazać się niezbędnym minimum. Tak samo jak karta graficzna GeForce GTX 1660 Ti czy jej odpowiednik Radeon RX 5600 XT.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO