Najlepsze questy w Assassin’s Creed Mirage nie są widoczne na mapie

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsze questy w Assassin’s Creed Mirage nie są widoczne na mapie

Choć Assassin’s Creed Mirage, czyli najnowsza poboczna odsłona popularnego cyklu trzecioosobowych gier akcji (od niedawna również z zacięciem RPG-owym) od firmy Ubisoft, nie wszystkim przypadł do gustu, to trzeba przyznać, że odtworzony w nim IX-wieczny Bagdad robi wrażenie. Twórcy zrobili wszystko, co w ich mocy, aby miasto sprawiało wrażenie żywego. Jednym z przykładów ich starań jest obecność w nim pewnych wydarzeń stanowiących swego rodzaju aktywności poboczne. Nie są one jednak oznaczone na mapie i występują w grze w sposób, który można by uznać za organiczny. Uważajcie na drobne spoilery.

Na ratunek

W trakcie wykonywania misji „Jaki ojciec, taki syn” musimy zebrać kwiaty dla pogrążonej w żałobie wdowy. Podczas tego zadania w pewnym momencie możemy usłyszeć miauczenie. Gdy udamy się za tym dźwiękiem, zobaczymy małego czarnego kota, za którym możemy podążyć. Czworonóg poprowadzi nas do miejsca, w którym drogę blokują węże. Po ich unieszkodliwieniu zwierzak uda się do pobliskiej farmy, najprawdopodobniej swojego domu. Tak oto wykonałeś zadanie i uratowałeś kota przed niechybną zgubą.

Inspiracja od mistrzów

Z wykonanie tego zadania nie otrzymamy żadnej nagrody, a właściciel czworonoga nie uraczy nas nawet jedną linią dialogową. Nie zmienia to jednak faktu, że trudno się nie uśmiechnąć po jego ukończeniu. Wyszukiwanie tego typu szczegółów i prostych sytuacji, których możemy stać się częścią, potrafi być dużo bardziej satysfakcjonujące niż wykonywanie questów oznaczonych na mapie.

Dowodem na to mogą być chociażby uznane serie Rockstara, czyli GTA oraz Red Dead Redemption, w których gracze lubują się w odnajdywaniu tego typu detali i nietypowych wydarzeń umieszczonych przez twórców na mapach, za którymi można później podążyć.

Przypominamy, że Assassin’s Creed Mirage jest obecnie dostępne na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Na wszystkich tych platformach produkcja została wydana w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO