Assassin’s Creed: Mirage – sztony, jak je zdobyć i co z nimi zrobić?

| autor: Sandra Kicińska | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Assassin’s Creed: Mirage – sztony, jak je zdobyć i co z nimi zrobić?

Najnowsza produkcja Ubisoftu – Assassin’s Creed Mirage – zabiera nas w podróż do skradankowych korzeni serii. Mimo to w grze nie zabrakło nowych, bardziej współczesnych rozwiązań i mechanik. Jedną z nich jest system sztonów, czyli specjalnych żetonów, którymi można zapłacić za usługi trzech grup społecznych – kupców, najemników oraz uczonych. Liczba posiadanych sztonów widnieje w zakładce „Ekwipunek” w głównym menu.

Spis treści:

Tak prezentuje się zakładka ekwipunku Basima.
Tak prezentuje się zakładka ekwipunku Basima. Wykaz sztonów znajduje się w dolnej części ekranu po prawej stronie.

AC: Mirage – jak zdobywać sztony?

Alternatywną walutę można zdobyć na dwa sposoby. Pierwszym i chyba najłatwiejszym jest okradanie przechodniów przemieszczających się po bagdadzkich ulicach. Wystarczy zakraść się od tyłu do postaci z wiszącym u pasa woreczkiem. Gdy znajdziecie się odpowiednio blisko, na ekranie wyświetli się informacja o możliwości dokonania kradzieży kieszonkowej

Oprócz sztonów kradzież kieszonkowa może przynieść korzyści w postaci dirham i innych drogocennych skarbów.
Oprócz sztonów kradzież kieszonkowa może przynieść korzyści w postaci dirham i innych drogocennych skarbów.

Drugi metoda to wykonywanie zleceń – można się ich podjąć, wchodząc w interakcję ze specjalną tablicą, która znajduje się w kryjówkach skrytobójców. Znajdziecie tam wszystko – od wykradania drogocennych skarbów, przez misje ratunkowe, po zlecenia zabójstw i przysługi kurierskie. 

W nagrodę otrzymacie nie tylko sztony, ale także – w zależności od zadania – punkty umiejętności, ekwipunek, materiały lub dirhamy. Jeśli dodatkowo uda się spełnić prośbę zleceniodawcy, wynagrodzenie będzie większe.

Tablica ze zleceniami wisi na ścianie przy wejściu w każdej siedzibie asasynów.
Tablica ze zleceniami wisi na ścianie przy wejściu w każdej siedzibie asasynów.

Sztony w Assassin’s Creed Mirage – co z nimi zrobić?

Sztony pozwalają skorzystać ze specjalnych usług i rabatów, a także zapewniają dostęp do niektórych skrzynek. Czasami przydają się też podczas misji fabularnych, dlatego zawsze warto mieć kilka przy sobie. Każdym rodzajem tokenów można posłużyć się u kogoś innego i w innym celu. Poniżej przyglądamy się po kolei każdemu z trzech dostępnych typów sztonów.

Sztony kupieckie

Mają kolor zielony i można ich używać w różnego rodzaju kontaktach z kupcami. Dzięki nim załatwicie sobie stały rabat podczas zakupów – nawet do 30%. Pozwalają również otwierać rozrzucone po całej mapie specjalne skrzynie, które zawierają przeróżne dobra. 

Zielona waluta może posłużyć także do przekupywania niektórych grup kupieckich znajdujących się na ulicach, co pozwoli Wam wtopić się w tłum i przemknąć niepostrzeżenie obok strażników.

Sztony kupieckie
Sztony kupieckie.

Sztony uczonych

Srebrne tokeny z wizerunkiem pióra przydają się w kontaktach z uczonymi i artystami. Dzięki nim można zrobić zakupy u kartografa, który sprzedaje mapy z lokalizacją skrzyń, ksiąg i innych znajdziek. Ponadto da się nimi przekupywać ulicznych muzyków, którzy pomogą Wam odwrócić uwagę znajdujących się w pobliżu strażników.

Sztony uczonych
Sztony uczonych.
Kartograf znajduje się w Kolistym Mieście nieopodal Pałacu Zielonej Kopuły.
Kartograf znajduje się w Kolistym Mieście nieopodal Pałacu Zielonej Kopuły.

Sztony siły

Ostatnia dostępna w grze specjalna waluta przydaje się szczególnie wtedy, gdy za bardzo nabroicie. Wystarczy udać się z jednym takim żetonem do munadiego (publicznego urzędnika), aby wyzerować pasek złej sławy Basima. Oprócz tego tokeny te mogą posłużyć do wynajmowania stojących na ulicach grup wojowników, którzy w zamian za szton zaatakują pobliskich strażników.

Sztony siły
Sztony siły
Najemnicy porozrzucani są po całym Bagdadzie.
Najemnicy porozrzucani są po całym Bagdadzie.
Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Przygodę z grami rozpoczęła w wieku trzech lat. Najwięcej radości sprawiają jej szeroko pojęte gry RPG i strategie, choć nabiła też niewyobrażalne ilości godzin w symulatorach pokroju The Sims czy ETS. Poza tym miłośniczka literatury, anime i czarnego humoru.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO