Bagdad nie będzie straszny dzięki tym poradom do Assassin’s Creed: Mirage

| autor: Sandra Kicińska | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Bagdad nie będzie straszny dzięki tym poradom do Assassin’s Creed: Mirage

Jeśli właśnie zacząłeś rozgrywkę w Assassin’s Creed Mirage albo dopiero planujesz ją rozpocząć, to mam dla Ciebie kilka bardzo przydatnych porad. Zastosowanie się do nich ułatwi Ci zabawę. Sprawią one, że przygody Basima będą szły gładko, a eksploracja ulic XIX-wiecznego Bagdagu stanie się czystą przyjemnością.

1. Unikaj bezpośrednich starć

AC Mirage pod względem formuły rozgrywki rzeczywiście mocno powraca do korzeni. Nacisk kładziony jest na skradanie oraz skrytobójstwa. Walka wręcz nie jest zbyt efektywna – starcie z więcej niż dwoma przeciwnikami może okazać się bardzo uporczywe. Zamiast tego wykorzystuj otaczającą Cię przestrzeń, aby zakradać się niepostrzeżenie do wrogów i eliminować ich po cichu. Możliwości jest naprawdę wiele – w Bagdadzie kryjówek nie brakuje.

2. Inwestuj w bomby dymne i noże do rzucania

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse jako skrytobójca, koniecznie zainwestuj w ulepszanie narzędzi. Chodzi tutaj przede wszystkim o noże do rzucania, które podczas rozgrywki niejednokrotnie ułatwią przemieszczanie się niczym zabójczy cień.

Drugie warte uwagi narzędzie to bomby dymne, które okazują się szczególnie pomocne w momencie, gdy nie jesteście w stanie uniknąć bezpośredniego starcia z przeciwnikami. Wywołują one chaos, który można wykorzystać na dwa sposoby – do ucieczki lub szybkiego wyeliminowania wroga w oparach dymu.

Aby ulepszać swoje wyposażenie, musisz rozglądać się za materiałami. I tak naprawdę można zatrzymać się na tych dwóch narzędziach, bo pozostałe okazują się wyjątkowo zbędne. Materiały lepiej zainwestować w zwiększenie statystyk odzienia i broni.

Porady do Assassin's Creed Mirage:  Synchronizacja odgrywa istotną rolę
Pamiętaj o odwiedzaniu wież widokowych i synchronizacji!

3. Wykonuj zlecenia i zdobywaj sztony

Sztony to alternatywna waluta w Assassin’s Creed Mirage, która umożliwia zdobywanie dodatkowych przedmiotów oraz wykupywanie usług u poszczególnych gildii. Przydadzą się także podczas niektórych misji głównej fabuły. W grze dostępne są ich trzy rodzaje: sztony kupieckie, sztony uczonych oraz sztony siły. Możemy zdobyć je na dwa sposoby – okradając mieszkańców Bagdadu lub wykonując zlecenia.

Jeśli jesteście ciekawi, na co dokładnie można wydawać wspomniane żetony, to zapraszam do szczegółowego poradnika: Jak zdobyć sztony w Assassin’s Creed: Mirage?

4. Opróżniaj skrzynie i okradaj mieszkańców

Ja wiem, jak to brzmi, ale okradanie mieszkańców to najszybszy sposób na dorobienie się pokaźnych sumek dirhamów oraz sztonów. W skrzyniach możesz znaleźć dodatkowo części wyposażenia oraz materiały potrzebne do ulepszania ekwipunku. Pomocny w tym przypadku może okazać się orzeł Basima – Enkidu –  oraz wzrok orła, który po aktywowaniu podświetli znajdujące się w pobliżu znajdźki.

Porady do Assassin's Creed Mirage: kradzież popłaca
Kradzież kieszonkowa w AC Mirage jest banalnie prosta.

5. Dbaj o reputację 

W najnowszej odsłonie Assassin’s Creed powraca znany z najwcześniejszych części serii system reputacji. Jeśli za często rozrabiasz, to strażnicy zaczną Cię rozpoznawać. W najgorszym przypadku nie przejdziesz spokojnie ulicą, bo strażnicy każdorazowo będą zauważać Basima i wybierać się za nim w pościg. 

Na szczęście istnieje sposób, żeby pozbyć się złej sławy. Pierwszy z nich to zrywanie plakatów z wizerunkiem naszego asasyna. Porozwieszane są one na ścianach w różnych miejscach Bagdadu – są też odpowiednio oznaczone na mapie ikonką plakatu, więc znalezienie ich nie powinno stanowić problemu.

Drugi sposób to przekupienie munadiego. Za jednego sztona siły są oni w stanie usunąć całą złą sławę Basima za jednym zamachem. Ich również znajdziecie w różnych miejscach – wystarczy podążać za ikonką rozerwanego plakatu.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Przygodę z grami rozpoczęła w wieku trzech lat. Najwięcej radości sprawiają jej szeroko pojęte gry RPG i strategie, choć nabiła też niewyobrażalne ilości godzin w symulatorach pokroju The Sims czy ETS. Poza tym miłośniczka literatury, anime i czarnego humoru.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO