Assassin’s Creed Mirage – Ubisoft potwierdził dotychczasowe plotki

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Assassin’s Creed Mirage – Ubisoft potwierdził dotychczasowe plotki

W miniony weekend odbyła się prezentacja Ubisoft Forward. W dużej mierze była ona poświęcona przeszłości i przyszłości serii Assassin’s Creed, która w tym roku obchodzi swoje 15-lecie. Wśród ujawnionych oficjalnie projektów znalazło się Assassin’s Creed Mirage, o którym plotki krążyły już od dłuższego czasu. Jego zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Opublikowano również screeny prezentujące kilka klimatycznych scen. Upiększają one niniejszy tekst.

Spis treści:

O czym będzie Assassin’s Creed Mirage?

Assassin’s Creed Mirage skupi się na postaci Basima, członka bractwa Ukrytych (protoplastów Asasynów) i postaci znanej z Valhalli. Poznamy przygody z jego młodych lat, gdy działał pod skrzydłami niejakiej Roshan (w tej roli znana m.in. z serialu The Expanse Shohreh Aghdashloo).

W ramach zabawy przeniesiemy się do IX-wiecznego Bagdadu. Będziemy świadkami okresu historycznego określanego jako Anarchia w Samarze. Wtedy to kalifat dynastii Abbasydów nękały liczne wewnętrzne problemy, na czele z rebelią i wojną domową. Fabuła będzie ponoć bardziej liniowa od tego, co mieliśmy okazję zobaczyć w ostatnich odsłonach cyklu, lecz pojawią się też momenty, w których będzie można wybrać kolejność realizacji zadań.

Bagdad ma być tętniącą życiem metropolią. Zostanie ona podzielona na cztery różnorodne dzielnice, uwzględniające m.in. strefę przemysłową oraz imponujące ogrody. W ramach zabawy pojawi się także możliwość odwiedzenia Alamutu, czyli fortecy przyszłych Asasynów.

Assassin’s Creed Mirage - walka

Rozgrywka w AC Mirage

Pod względem rozgrywki Assassin’s Creed Mirage ma odejść od bardziej RPG-owego stylu trzech poprzedniczek i powrócić do korzeni serii. Gameplay skoncentruje się na parkourze, skradaniu się i cichych zabójstwach. Zgodnie z obietnicami, system poruszania się będzie szybszy i bardziej płynny. Powrócą też różne techniki znane z pierwszych części cyklu.

Tytuł ma oferować dość sporą swobodę, jeśli chodzi o eliminowanie celów (na przykład zastawiając na nich pułapki, czy zwalając na ich głowy elementy otoczenia). Pomóc ma w tym różnorodny ekwipunek, który wraz z postępami w zabawie będzie można ulepszać.

Assassin’s Creed Mirage - skradanie

Aby ułatwić sobie pracę, Basim będzie mógł skorzystać z szeregu wyjątkowych umiejętności, wśród których możemy wymienić chociażby zwracanie uwagi na obserwujących go przeciwników, czy chwilowe spowolnienie czasu, pozwalające nam oznaczyć kilka celów do serii szybkich zabójstw. Nie zabraknie też znanej z poprzednich części opcji zwiadu za pomocą orła. Trzeba będzie jednak uważać, gdyż łucznicy będą teraz mogli strącić naszego skrzydlatego towarzysza.

Assassin’s Creed Mirage – kiedy premiera?

Jak już wspomnieliśmy, Mirage ma stanowić powrót do korzeni serii. Nie dotyczy to jednak wyłącznie kwestii gameplayowych. Tytuł ma być także znacznie krótszy od Origin, Odyssey czy Valhalli. Ma on starczyć na około 15-20 godzin. Co istotne, jak zdradził Marc-Alexis Côté, producent wykonawczy serii Assassin’s Creed, na rynku mają częściej pojawiać się jej mniejsze odsłony.

Zgodnie z tą zapowiedzią zaprezentowany podczas ostatniego Ubisoft Forward Project Red będzie długim RPG-iem rozgrywającym się w czasach feudalnej Japonii, a Project Hex, również pokazany publiczności w miniony weekend, powinien spodobać się osobom preferującym nieco mniejszą skalę (via IGN).


Assassin’s Creed Mirage ma ukazać się w 2023 roku. Tytuł zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One i Xboksa Series S/X oraz usługę streamingową Amazon Luna.

Assassin’s Creed Mirage - wspinaczka

Assassin’s Creed Mirage – cena i zawartość edycji kolekcjonerskiej

Côté obiecał też, że im skromniejszy projekt, tym mniej trzeba będzie na niego wydać. I faktycznie, cena Assassin’s Creed Mirage jest wyraźnie mniejsza od typowych dzisiejszych przedstawicieli segmentu AAA. Standardowa edycja ma kosztować 199,90 zł, Deluxe z dodatkową cyfrową zawartością 249,90 zł, a edycja kolekcjonerska, w skład której wejdą cenne gadżety pokroju mierzącej 32 cm figurki Basima – 621,90 zł. Kwoty dotyczą wersji PC.

Assassin’s Creed Mirage - edycja kolekcjonerska
Zawartość edycji kolekcjonerskiej Assassin’s Creed Mirage

Czy powrót do starej formuły ma sens?

Na koniec możemy zadać sobie pytanie, czy w tym momencie powrót do starej formuły Assassin’s Creed ma sens? Wszakże na przestrzeni lat pojawiały się głosy, że już dawno się ona wyczerpała, a kolejne odsłony serii stały się mocno powtarzalne. Jednakże nie wszyscy są zadowoleni z nowego kierunku obranego przez serię. Te osoby powinny z otwartymi rękami przyjąć powrót do starego modelu rozgrywki, o ile rzecz jasna ten zostanie zrealizowany w sposób gwarantujący odpowiedni poziom zabawy.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO