Walka wielkimi mechami na nowym zwiastunie Armored Core 6

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Walka wielkimi mechami na nowym zwiastunie Armored Core 6

Nareszcie poznaliśmy datę premiery Armored Core 6: Fires of Rubicon. Oczekujący nowej gry FromSoftware w końcu mogą zobaczyć ją w akcji. Twórcy opublikowali nowy zwiastun z urywkami gameplayu oraz najważniejsze informacje – w tym wymagania sprzętowe, choć póki co jedynie wstępne. Możemy się też zapoznać z zawartością poszczególnych edycji oraz przyjrzeć się ich cenom.

Armored Core 6 – wymagania sprzętowe

Studio FromSoftware opublikowało wstępne wymagania sprzętowe, niestety na razie tylko minimalne. Znajdziecie je poniżej. Kilka aspektów może zaskoczyć, zważywszy że Armored Core 6: Fires of Rubicon ma się pojawić jeszcze na konsolach poprzedniej generacji.

Minimalne wymagania Armored Core 6 na PC:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5-8600K lub AMD Ryzen 3 3300X
  • Pamięć: 12 GB RAM
  • Karta graficzna:  NVIDIA GeForce GTX 960 (4 GB), AMD Radeon RX 480 (4 GB) lub Intel Arc A380 (6 GB)
  • DirectX: wersja 12
  • Sieć: szerokopasmowe połączenie internetowe 
  • Miejsce na dysku: 65 GB dostępnej przestrzeni


Data premiery i cena Armored Core 6

Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami, w nową grę japońskich mistrzów zagramy jeszcze w tym roku. Armored Core 6: Fires of Rubicon zadebiutuje 25 sierpnia na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz Xbox One. Poniżej znajdziecie zwiastun z gameplayem oraz datą premiery.

Standardowa wersja PC kosztuje 249 zł, a konsolowa 299 zł. Do wyboru będzie także edycja Deluxe w cenie 289 zł (PC) lub 339 zł (konsole). Wśród dodatków znajdzie się cyfrowy artbook i ścieżka dźwiękowa oraz wczesny dostęp do części, które można odblokować poprzez granie.

Zawartość edycji kolekcjonerskiej Armored Core 6.

Entuzjaści kolekcjonowania będą mogli zasilić swój zbiór gadżetami dodawanymi do edycji Premium. W zestawie znajduje się m.in. steelbook, artbook, cyfrowy soundtrack, zestaw naklejek czy figurka mecha wraz z garażem, w którym będzie można ją przetrzymywać. Cena takiego zestawu to 450 dolarów, czyli około 2000 złotych.

Gameplay i fabuła w Armored Core 6: Fires of Rubicon

Opowieść przedstawiona w Armored Core 6 kręci się wokół surowca Coral, który zamiast przyczynić się do postępu technologicznego, podpalił tytułową planetę. Tajemnicza substancja pojawiła się ponownie i teraz wszystkie największe korporacje chcą zdobyć ją dla siebie. Wcielimy się w najemnika, który zasiądzie za sterami wielkiego mecha w obronie interesu swoich przełożonych. W grze pojawi się kilka różnych zakończeń.

Armored Core 6 stawia na dynamiczne i szalenie szybkie starcia wielkich mechów.

Ważną cechą nie tylko szóstej odsłony, ale także całej serii, jest niesamowita dynamika, z jaką poruszają się ogromne maszyny. Armored Core 6 nie będzie najszybszą częścią cyklu, aczkolwiek w trakcie dynamicznych starć prędkość będzie bardzo często się zmieniać i wzrastać do szalonych poziomów. W trakcie efektownych potyczek będziemy mogli korzystać z szerokiego arsenału broni palnej (karabiny i wyrzutnie rakiet), ale nie zabraknie walk w zwarciu – posłuży temu możliwość błyskawicznego doskakiwania do przeciwników.

W Armored Core 6 nie zabraknie możliwości w zakresie modyfikowania maszyn.

W wywiadzie opublikowanym na łamach bloga PlayStation twórcy mocno podkreślili, że równie ważnym aspektem rozgrywki będzie modyfikowanie robotów. Już na pierwszym zwiastunie mogliśmy zobaczyć, że często zmieniają one formę. Na najnowszym filmie widać to jeszcze bardziej, np. gdy zamieniają się w coś w rodzaju czołgu. Oprócz samego uzbrojenia będziemy mogli wpłynąć także na malowanie, a także stworzymy wyjątkowe wzory, którymi ozdobimy swoje maszyny.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO