Intel chwali się wydajnością nowych kart graficznych Arc A770

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (3 głosy)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Intel chwali się wydajnością nowych kart graficznych Arc A770

Nowe karty Intela – Arc A770 mają wyróżniać się obsługą nowoczesnych technologii, które zapewnią lepszą jakość i wydajność w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań. Producent opublikował film, na którym wyjaśniono szczegóły działania technologii śledzenia promieni (ray tracing) w czasie rzeczywistym oraz zaprezentowano wydajność na przykładzie kilku nowszych gier. Materiał znajdziecie poniżej:

Układy graficzne Alchemist zostały wyposażone w większą liczbę sprzętowych jednostek Ray Tracing Units (RTU). Topowe karty poprzedniej generacji, Arc A380, wyposażone były w 8 takich jednostek. Teraz jest ich już 32, z których każda oferuje dwa potoki Ray Traversal Pipeline. Do tego dochodzi moduł sortowania wątków (Thread Sorting Unit), dzięki czemu łatwiej jest wdrożyć asynchroniczny ray tracing i tym samym lepiej wykorzystać potencjał układów graficznych.

Asynchroniczny Ray Tracing Arc A770
Infografika przedstawiająca sposób działania asynchronicznego ray tracingu.

Wydajność karty Intel Arc A770

Dzięki takiej konstrukcji karty Intel Arc A770 mają zapewnić wysoką wydajność. Temu aspektowi również poświęcono uwagę na opublikowanym przez producenta filmie. Grami, z którymi przetestowano kartę, były m.in. Cyberpunk 2077, Ghostwire: Tokyo, Battlefield V czy Deathloop.

Wyniki pokazały, że Intel Arc A770 radzi sobie z ray tracingiem lepiej niż GeForce RTX 3060.

Wydajność Arc A770
Porównanie wydajności kart Intel Arc A770 oraz GeForce RTX 3060 w grach podczas korzystania z ray tracingu w rozdzielczości 1080p.

Jeśli natomiast chodzi o rozdzielczość 1440p, korzystanie z ray tracingu również ma być możliwe, choć w tym przypadku konieczne będzie włączenie skalowania XeSS w trybie Balanced lub Performance. W takiej konfiguracji karta Intela zaoferuje nawet dwukrotnie wyższą płynność w niektórych grach względem konkurenta.

Intel Arc A770 – premiera i cena

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowe karty Intela trafią na rynek i w jakiej cenie. Można spodziewać się ich tego lata, a na pewno do końca obecnego roku. Ostatnie doniesienia sugerują, że Intel Arc A770 ma kosztować blisko 400 dolarów (około 1900 zł). To jednak tylko domysły. Na oficjalne informacje od producenta trzeba jeszcze poczekać.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO