AMD szykuje kartę graficzną na RDNA 4, która zmiecie konkurencję

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
AMD szykuje kartę graficzną na RDNA 4, która zmiecie konkurencję

Ostatnio pojawia się coraz więcej plotek na temat nowych kart graficznych, które szykuje AMD. W przyszłym roku ma zadebiutować prawdziwie konkurencyjny model, przełamujący monopol firmy Nvidia. Podobno będzie to urządzenie oferujące wydajność wyższą niż Radeon RX 7900 XT, a przy tym kosztujące tyle, co sprzęt ze średniej półki. Szykuje się więc propozycja zdecydowanie godna uwagi.

Nowy Radeon oparty o RDNA 4

AMD to nie tylko nowe Radeony RX 7800 XT i Radeony RX 7700 XT. Ostatnie doniesienia wskazują, że firma szykuje kolejną kartę graficzną ze średniej półki, która bazować będzie na architekturze RDNA 4. Wydajnościowo ma ona przebić Radeona RX 7900 XT, ale nie są to potwierdzone informacje, więc należy podchodzić do nich z dystansem. Jeśli jednak plotki się potwierdzą, to AMD przedstawi interesujący sprzęt w przystępnej cenie.

Cała seria Radeonów na bazie RDNA 4 nie ma celować w najwyższą półkę. Zamiast tego AMD chce się umościć nieco niżej, gdzie karty graficzne nie są tak drogie. Najnowsze urządzenie firmy ma być dostępne w przedziale cenowym 400-600 dolarów. Niestety, nie wiemy dokładnie, kiedy karta miałaby zadebiutować. Nie poznaliśmy również jej nazwy.

Jeśli jednak wierzyć doniesieniom, to rok 2024 na rynku kart graficznych będzie niezwykle interesujący. Należy jednak zauważyć, że nie zapowiada się, aby najdroższe modele od Nvidii miały konkurencję. Niemniej osoby, które nie szukają najpotężniejszego sprzętu, będą miały w czym wybierać. Jest to dobrą informacją, ponieważ monopol nikomu nie służy, dlatego trzymajmy kciuki za AMD.


Popularne karty graficzne AMD:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO