Alan Wake 2 będzie potworem – co wiemy o kontynuacji kultowego horroru?

| autor: Adam Adamczyk |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Alan Wake 2 będzie potworem – co wiemy o kontynuacji kultowego horroru?

W historii gier komputerowych powstało wiele ciekawych horrorów, spośród których dwie konkretne marki – Resident Evil oraz Silent Hill – przez lata wyznaczały kierunek dla innych produkcji z tego gatunku. Poza wspomnianymi seriami spory sukces odniósł także Alan Wake, który zadebiutował 14 maja 2010 na konsoli Xbox 360 (16 lutego 2012 roku doczekał się portu na PC). Gracze zachwyceni historią i klimatem tej gry od lat czekają na część drugą. Odpowiedzialne za produkcję studio Remedy Entertainment nie podało jeszcze konkretnej daty premiery sequela, ale oficjalny zwiastun jasno informuje, że gra będzie dostępna w 2023 roku. Ponadto Remedy niejednokrotnie dzieliło się szczegółami tej produkcji. Co wiemy o Alan Wake 2?

Co to znaczy, że Alan Wake 2 będzie „potworem”?

Sam Lake, reżyser gry, opublikował na swoim profilu na Twitterze zdjęcie, na którym wraz ze scenarzystą Clayem Murphym siedzi przy wielkiej stercie papierów. Zdjęcie podpisane jest słowami: „Napisaliśmy wiele stron. Więcej, niż kiedykolwiek (ta historia jest potworem)”. Może to oznaczać, że Alan Wake będzie długim i naprawdę strasznym horrorem.

Klimat czuć już w oficjalnym trailerze, w  którym tytułowy bohater wypowiada słowa: „This story is a monster”. Twórcy celują w kategorię wiekową M, czyli dla dorosłych, więc bardzo możliwe, że w grze nie zabraknie ciężkiego, mrocznego klimatu, brutalności i innych aspektów przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Uroda i jakość

Alan Wake 2 jest tworzony na autorskim silniku Remedy zwanym Northlight, na którym powstały takie gry, jak Control czy Quantum Break. Twórcy są pewni, że będzie to najładniejsza produkcja w ich dorobku. Grafika to jednak nie wszystko, ponieważ w tego typu grach kluczowa jest historia i klimat. Dobrą wiadomością dla fanów jest to, że nad tytułem ponownie pracuje Ilkka Villi, którego wizerunek został użyty do stworzenia modelu Alana Wake’a, a także Matthew Porretta, który brawurowo udzielił głosu bohaterowi gry. W jednym z wywiadów wspomniany duet stwierdził, że w drugiej części Wake będzie nieco mniej opanowany i bardziej emocjonalny.

Warto wspomnieć, że fani doczekają się także ekranizacji Alana Wake’a, za która odpowiedzialna jest stacja telewizyjna AMC. Niestety nie wiemy wiele na ten temat, a Sam Lake stwierdził, że nie może zdradzić nic więcej.

Zapracowane studio Remedy Entertainment

Choć twórcy zapowiedzieli, że Alan Wake 2 pojawi się w 2023 roku, to mam delikatne obawy co do tego, czy gra nie zaliczy opóźnienia – nawet pomimo tego, że Sam Lake w maju tego roku przyznał, że duża część produkcji jest już grywalna. Studio z pewnością chce, aby historia była długa, dopracowana i ambitna, ale należy pamiętać, że Remedy pracuje również nad Control 2 i innymi projektami, a taka dywersyfikacja może opóźnić część z nich. Alan Wake 2 będzie dostępny na PC (Epic Games Store), PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Adam Adamczyk
Copywriter, miłośnik słowa pisanego i twórca tekstów traktujących o tematykach gamingowych i technologicznych. Prywatnie gitarzysta, kompozytor, gamer, fan armwrestlingu, natury i gotowania. Na co dzień współpracuje z GRY-OnLine.pl.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO