Wymagania sprzętowe Age of Wonders 4. Kiedy premiera?

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Wymagania sprzętowe Age of Wonders 4. Kiedy premiera?

Seria Age of Wonders zadebiutowała na rynku wiele lat temu. Pierwsza odsłona pojawiła się w 1999 roku (w 2000 r. w Europie) i została odebrana bardzo ciepło. Odbiorcy docenili mechanikę rozgrywki, oprawę graficzną i fantastyczny klimat. Twórcy stopniowo rozbudowywali swoją grę, ulepszając to, co w niej najlepsze. W efekcie cieszy się ona uznaniem aż do dzisiaj i zaliczana jest do głównych przedstawicieli gatunku. Niedługo ukaże się najnowsza odsłona serii – Age of Wonders 4. Zebraliśmy najważniejsze informacje na jej temat.

Age of Wonders 4 – wymagania sprzętowe

Poniżej znajdziecie wymagania sprzętowe. Spełnienie minimalnych pozwoli na zabawę w 30 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1080p. W przypadku zalecanych będzie to 60 fps-ów i 1080p.

Minimalne wymagania Age of Wonders 4 na PC:

  • System operacyjny: Windows 10 (wersja 64-bitowa)
  • Procesor: Intel Core i7-2700K lub AMD Ryzen 5 1600X
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 670 (2GB) lub AMD Radeon HD 7870 (2GB) lub Intel Iris Xe G7 (Tiger Lake)
  • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania Age of Wonders 4 na PC:

  • System operacyjny: Windows 10 lub Windows 11 (wersja 64-bitowa)
  • Procesor: Intel Core i7-9700K lub AMD Ryzen 5 5600X
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1070 Ti (8GB) lub AMD Radeon RX 5700 XT (8GB)
  • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni


Premiera i cena Age of Wonders 4

Fani gier strategicznych 4X nie będą musieli długo czekać na premierę nowej gry. Age of Wonders 4 ukaże się 2 maja 2023 roku na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Standardowe wydanie na PC kosztuje 231,99 zł. Na konsolach jest nieco taniej – tytuł kupicie na nich za 229 zł. Dostępna jest także bogatsza edycja Premium, która poza samą grą oferuje dostęp do przyszłych rozszerzeń oraz wyjątkowego ubioru arcymaga. To wydanie kupicie w cenie 415,99 zł (PC) lub 409 zł (konsole). Gra dostępna będzie w języku polskim.

Gameplay i fabuła w Age of Wonders 4

W odróżnieniu od Age of Wonders: Planetfall, nowa część powróci do klimatu fantasy. Na początku zabawy będziemy mogli określić charakter naszego królestwa i jego mieszkańców, a także władcy, w którego się wcielimy. Ten rozbudowany kreator pozwoli w dużym stopniu wpływać na fabułę gry, co jest nowością w serii.

Trzon rozgrywki nie zmienił się w stosunku do poprzedników. Naszym głównym celem będzie stworzenie imperium i przetrwanie próby czasu. Zrobimy to poprzez ekspansję na kolejne obszary, wydobywanie zasobów i likwidowanie istot zamieszkujących krainę. Walki będą przebiegać w systemie turowym. Ważne ma być umiejętne korzystanie z umiejętności jednostek, a także ukształtowania terenu.

W Age of Wonders 4 zagramy w pojedynkę lub zmierzymy się z innymi graczami w ramach odpowiednich trybów wieloosobowych.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO