Adres rozliczeniowy Steam – co to jest i co możesz wpisać?

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Adres rozliczeniowy Steam – co to jest i co możesz wpisać?

Steam to obecnie najpopularniejsza platforma sprzedażowa, która służy graczom do nabywania cyfrowych wersji gier komputerowych. Chociaż wydawać by się mogło, że przeprowadzenie takiej transakcji nie powinno nastręczyć większych kłopotów, warto zapoznać się z wszystkimi szczegółami, by mieć pewność, jakie dane podajemy i dlaczego. 

Najwięcej problemów i pytań rodzi tzw. adres rozliczeniowy Steam, dlatego w poniższym artykule zawarliśmy wszystkie najważniejsze informacje na ten temat, abyście mogli bez przeszkód kupować swoje ulubione gry.

Spis treści:

Adres rozliczeniowy Steam – co to jest i do czego służy?

Podczas dokonywania płatności, np. za pomocą karty płatniczej, wyskakuje okno, w którym uzupełnia się dane potrzebne do przeprowadzenia zakupu. Większość z nich jest oczywista i nie wymaga dodatkowego komentarza, ale spora część graczy może zastanawiać się, co to jest adres rozliczeniowy Steam i co w tym miejscu wpisać. 

Informacje te są wymagane, ponieważ sprzedawcy na terenie Unii Europejskiej muszą zbierać dane o lokalizacji swoich klientów w celu ustalenia, gdzie faktycznie dokonana została dana transakcja. Właśnie z tego powodu podczas zakupu podajemy swoje miejsce zamieszkania. Nie musimy się jednak martwić, że na podany przez nas adres przyjdzie np. rozliczenie w formie fizycznej.

Steam adres rozliczeniowy to tylko jedna z informacji wymaganych podczas transakcji.
Na platformie Steam adres rozliczeniowy to tylko jedna z informacji wymaganych podczas transakcji.

Adres rozliczeniowy Steam – co mam wpisać?

Obok okienka z adresem rozliczeniowym pojawiają się również pola, w których podaje się miasto, kod pocztowy oraz kraj – i tutaj chyba nie ma żadnych wątpliwości co do danych, jakie powinny się tam znaleźć. W interesującym nas miejscu – tj. w rubryce „adres rozliczeniowy Steam” – wpisujemy pozostałe szczegóły naszego miejsca zamieszkania, takie jak ulica oraz numer domu i mieszkania.

Warto też wiedzieć, że przy zakupie natkniecie się na dwa okienka oznaczone jako adres rozliczeniowy, ale wystarczy, że wypełnicie tylko pierwsze z nich. Opcja ta została przewidziana dla naprawdę długich adresów, które nie mieszczą się w jednej linijce.

Jeśli zastanawiacie się natomiast, jak sprawdzić adres rozliczeniowy Steam, najłatwiejszym sposobem będzie upewnienie się co do dokładnego adresu swojego zamieszkania. Ważny jest tutaj również kod pocztowy, który w przypadku dużych miast może różnić się w zależności od dzielnicy. Gdy podajecie swoje dane po raz pierwszy, warto je zapisać na przyszłość, tak aby przy każdym kolejnym zakupie były one wypełniane automatycznie.

Czy musi to być prawdziwy adres?

Skoro informacje powiązane z adresem rozliczeniowym na Steamie nie są wykorzystywane w żaden sposób do dostarczenia nam nabytego produktu, czy musimy podawać prawdziwy adres? Jako adres rozliczeniowy Steam można wpisać teoretycznie wszystko. Wystarczy, że będzie to miało ręce i nogi (zwłaszcza kod pocztowy), ale nie musi być naszym prawdziwym miejscem zamieszkania. Steam nie ma możliwości weryfikacji podanych przez nas danych i nawet gdy nie będą one zgodne z prawdą, nie jest w stanie wyciągnąć konsekwencji wobec klienta. 

Formy płatności Steam – jak jeszcze mogę zapłacić za gry?

Zakupy na platformie Steam można zrealizować przede wszystkim za pomocą wszelkich kart płatniczych, które obsługiwane są przez firmy Visa lub Mastercard, ale nie jest to jedyny sposób, w jaki da się tego dokonać. Możliwa jest też transakcja za pomocą paysafecards, czyli specjalnych kart o określonej z góry wartości, które są do nabycia w różnych stacjonarnych punktach sprzedaży. 

Wiecie już, co to adres rozliczeniowy Steam i co wpisać, następny krok to wybór formy płatności.
Wiecie już, co to adres rozliczeniowy Steam i co wpisać, następny krok to wybór formy płatności.

Gry zakupicie również poprzez system PayPal i inne internetowe metody płatności, takie jak Skrill czy Przelewy24, w przypadku których zapłacicie przelewem, kartą, blikiem, a nawet telefonem. Warto również pamiętać, że zakupy możecie opłacić za pomocą środków dostępnych w Waszym portfelu Steam, pozyskanych np. poprzez sprzedaż skinów w CS:GO. 

Możliwości realizacji płatności za zakupy na tej platformie jest naprawdę wiele. Steam dba o to, aby każdy klient mógł dostosować metodę do własnych potrzeb. Nie należy też obawiać się podania danych, gdyż są one tutaj bezpieczne, a firma Valve nie wykorzystuje ich w żaden szkodliwy dla gracza sposób.

Mamy nadzieję, że rozumiecie już co to adres rozliczeniowy Steam i wiecie, że możecie wpisać tam jakiekolwiek dane.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO