AC Valhalla: Ostatni Rodział – ostatnia aktualizacja wikińskiej sagi

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
AC Valhalla: Ostatni Rodział – ostatnia aktualizacja wikińskiej sagi

Kilka dni temu minęły równo dwa lata od premiery Assassin’s Creed: Valhalla, czyli kolejnej odsłony kultowego cyklu gier akcji z otwartym światem opowiadających o odwiecznej rywalizacji pomiędzy Asasynami a zakonem Templariuszy. Przez ten czas tytuł, którego akcja toczy się głównie w Anglii w okresie najazdów wikingów, doczekał się masy nowej zawartości, w tym trzech dużych dodatków. Wielkimi krokami zbliża się jednak zakończenie wsparcia tej produkcji. Nastąpi to wraz z premierą aktualizacji 1.6.2.

Spis treści:

Assassin’s Creed: Valhalla z ostatnią aktualizacją
Już niedługo zakończy się angielska przygoda.

Ostatni rozdział AC Valhalla

Patch 1.6.2 zostanie wydany 6 grudnia 2022 i wprowadzi wiele interesujących nowości.

Wśród nich prym wiedzie darmowe rozszerzenie AC Valhalla: Ostatni Rodział. Jak nietrudno się domyślić, oficjalnie zamknie ono sagę Eivora (bądź Eivor, gdyż w grze istnieje możliwość wyboru płci protagonisty), który będzie musiał pożegnać się z Kruczą Przystanią i wyruszyć na nowe przygody. Ponadto do końca zostanie doprowadzony szereg innych rozpoczętych wątków. Większe szczegóły nie są znane, lecz jak twierdzą twórcy, całość będzie „poruszająca i osobista”.

Aby zainicjować wydarzenia z DLC Ostatni rozdział, konieczne będzie zakończenie niektórych fragmentów gry i spełnienie określonych wymagań. Chodzi o:

  • główny wątek fabularny – poprzez zawarcie sojuszu ze wszystkimi ziemiami w Anglii;
  • mitologiczne wątki fabularne w Asgardzie i Jotunheimie;
  • rozbudowę osady do poziomu 5. i wzniesienie chaty jomswikingów;
  • zgładzenie wszystkich celów z Zakonu Starożytnych i zdemaskowanie ich przywódcy.

Z innych nowości – patch 1.6.2 wprowadzi możliwość swobodnego zakładania kaptura nawet wtedy, gdy postać nie będzie miała płaszcza zarzuconego na ramiona. Nie będzie to jednak miało większego wpływu na gameplay. Będzie to zmiana kosmetyczna.

Koniec ze świętami sezonowymi

Wraz z nową aktualizacją przestaną obowiązywać sezonowe święta.

Przy okazji ogłoszenia nadchodzącej finałowej aktualizacji twórcy podali również kilka mniej optymistycznych wiadomości. Otóż w Assassin’s Creed Valhalla nie pojawią się już święta sezonowe, takie jak Yule, Ostara, Sigrblot czy Oskoreja. Na szczęście nagrody, które zwyczajowo można było zdobyć podczas tych wydarzeń, będzie można kupić u kupców w całej Anglii (pod warunkiem, że ukończyło się zadanie Pierwsza noc Samhain z wątku Glowecestrescire). Wraz z patchem pojawi się również kilka nowych przedmiotów, mających stanowić podziękowanie dla społeczności.

Assassin’s Creed: Valhalla bez Nowej Gry+

Poza tym ekipa z firmy Ubisoft ogłosiła, że Assassin’s Creed Valhalla nie otrzyma oczekiwanego przez wielu trybu Nowej Gry+, który umożliwiałby rozpoczęcie nowej zabawy ze wszystkimi umiejętnościami i przedmiotami nabytymi podczas wcześniejszego podejścia. Oto, jak twórcy wytłumaczyli tę decyzję:

Assassin’s Creed Valhalla została zaprojektowana jako wyjątkowe wydarzenie w świecie Assassin’s Creed, w swej strukturze znacząco różniące się od poprzednich części i oferujące nowe sposoby interakcji ze światem oraz jego mieszkańcami. Analizując możliwości wprowadzenia trybu Nowej Gry+ zrozumieliśmy, że głębia gry daje nam niewielkie możliwości stworzenia porywającego i niepowtarzalnego trybu powtórnego jej przechodzenia.”

Z pewnością doniesienia te mogą być rozczarowujące. Z drugiej jednak strony najnowsza odsłona cyklu Assassin’s Creed jest na tyle długa, że nie ma pewności, czy znalazłoby się wystarczająco wielu graczy, którzy zdecydowaliby się na spędzenie kolejnych kilkudziesięciu (bądź też nawet ponad stu) godzin w świecie wikingów.

Na koniec przypominamy, że gra Assassin’s Creed: Valhalla jest dostępna na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One oraz Xboksa Series X/S. Na wszystkich tych platformach tytuł jest oferowany w polskiej wersji językowej.

Co czeka graczy po Assassin’s Creed: Valhalla?
Assassin’s Creed - nowa odsłona cyklu
Assassin’s Creed Mirage – kiedy premiera?
Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
Rate this post

Czytaj Więcej


Czytaj NANO