A Plague Tale 3 już powstaje? To nie koniec przejmującej historii z plagą szczurów w tle

| autor: Aleksandra Wosz | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
A Plague Tale 3 już powstaje? To nie koniec przejmującej historii z plagą szczurów w tle

Dziewięć miesięcy temu na rynek trafiła gra A Plague Tale: Requiem. Druga część serii stworzona przez francuski zespół Asobo Studio przewyższyła swoją poprzedniczkę w każdym aspekcie, a historia Amicii oraz Hugo zachwyciła wielu graczy. Nie dziwi więc, że entuzjaści tytułu oczekują kontynuacji, a ta, choć nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, jest przedmiotem coraz większej liczby doniesień. Kiedy odbędzie się premiera A Plague Tale 3, jak wysokie okażą się wymagania sprzętowe i ile zapłacimy za grę? Podsumowujemy wszystkie informacje na temat rzeczonej produkcji.

A Plague Tale 3 już w produkcji? 

Wydawca nie podzielił się jeszcze żadnymi oficjalnymi informacjami na temat gry, ale z uwagi na jego niedawną aktywność można zakładać, że tytuł wkracza w fazę rozwoju. Świadczyć o tym mogą poszukiwania kandydatów na wolne stanowiska za pośrednictwem strony LinkedIn. Z opublikowanego przez Asobo postu wynika, że firma szuka kilku specjalistów, który dołączą do zespołu nazwanego „Plague Team”.

Oferty pracy nie są bezpośrednim potwierdzeniem trzeciej części i mogą wiązać się np. z dodatkową zawartością lub pokrewnym projektem. Należy jednak brać pod uwagę, że w czasie, jaki minął od premiery Innocence oraz Requiem, nie powstały żadne DLC. Istnieje zatem większe prawdopodobieństwo, że chodzi o A Plague Tale 3.

A Plague Tale 3 premiera

A Plague Tale 3 – cena nie powinna wzrosnąć, wymagania sprzętowe wręcz przeciwnie

Zakończenie dwójki spięło i praktycznie zamknęło historię, jaką znamy z serii. Asobo Studio zostawiło sobie jednak otwartą furtkę w postaci dość intrygującej sceny, która może sugerować ciąg dalszy opowieści.

Zeszłoroczna gra oferowała bardzo wysoki poziom graficzny. Nie ulega wątpliwości, że kolejny tytuł spróbuje co najmniej utrzymać ten poziom. Gra prawdopodobnie powstanie na silniku Unreal Engine 5. Spodziewamy się, że wymagania sprzętowe A Plague Tale 3 wzrosną – jak bardzo, to zależy od tego, ile czasu będziemy czekać na premierę produkcji. Cena może być podobna jak w przypadku Requiem w dniu debiutu – czyli ok. 170 zł w wersji PC oraz ok. 260 zł za wydanie na konsole.

Kiedy premiera?

Entuzjaści z pewnością już zacierają ręce, ale należy pamiętać, że A Plague Tale 3 prawdopodobnie jest dopiero w bardzo wczesnej fazie rozwoju i minie sporo czasu, zanim trafi na rynek. Między premierą pierwszej i drugiej części minęły trzy lata, a tutaj może być podobnie.

Spodziewamy się, że A Plague Tale 3 zadebiutuje dopiero w 2025 lub 2026 roku.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Swoją przygodę z pisaniem zaczęła w grudniu 2022 roku, wcześniej tworzyła teksty tylko hobbystycznie. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Posiadaczka bardzo różnorodnego gustu i talentu do odnajdywania w każdej, nawet słabej, produkcji jasnych stron.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO