Najlepsze gry przeglądarkowe 2024 – ranking TOP 10

| autor: Norbert Garbarek | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsze gry przeglądarkowe 2024 – ranking TOP 10

Gry na przeglądarkę są darmowe, często nie posiadają mikropłatności i najzwyczajniej w świecie są fajne. Takie gry mają to do siebie, że zapewniają mnóstwo zabawy w krótkim czasie, jednak w dłuższej perspektywie mogą się szybko znudzić. Wyszukiwanie ciekawych gier na przeglądarkę po pewnym czasie staje się coraz trudniejsze. W sieci jest mnóstwo gier online, na które szkoda czasu. Przygotowaliśmy zatem ranking zbierający najlepsze gry przeglądarkowe 2024. Koniecznie sprawdź, w jakie gry online za darmo warto aktualnie zagrać.

Spis treści:

Najlepsze gry przeglądarkowe – TOP 10

Oto nasz subiektywny ranking zbierający najlepsze gry na przeglądarkę 2024:

 1. World of Tanks – legendarne MMO z czołgami
 2. Geoguessr – rozpoznaj państwo po losowym zdjęciu
 3. Forge of Empires – gra strategiczna
 4. Snake – klasyczny Snake
 5. agar.io – prosta gra na przeglądarkę
 6. Rail Nation – gra dla fanów pociągów
 7. surviv.io – battle royale
 8. skribbl.io – kalambury online
 9. krunker.io – gra w stylu CS’a
 10. slither.io – Snake w wersji multiplayer

1. World of Tanks – legendarne MMO z czołgami

World of Tanks to perełka wśród gier przeglądarkowych, które robi wrażenie swoją grafiką – niezwykle precyzyjną i pełną detali. Doskonale odwzorowuje elementy rzeczywistości, od detali technicznych czołgów po naturalistyczne krajobrazy z realistycznymi skałami i drzewami. Rozgrywka jest intuicyjna, oferując graczom dostęp do ponad 150 unikalnych czołgów, różniących się między sobą wielkością, konstrukcją i możliwościami. Kluczowe jest dbanie o rozwój swojej maszyny, co jest niezbędne do odnoszenia sukcesów. W pojedynczej bitwie może uczestniczyć dziesiątki graczy, gdzie współpraca i strategia często przeważają nad wyborem sprzętu. World of Tanks wyjątkowo podkreśla znaczenie zespołowego działania i taktycznego podejścia do walki, co stanowi o jego unikalności na tle innych gier MMORPG.

2. Geoguessr – rozpoznaj państwo po losowym zdjęciu

Drugie miejsce wśród najlepszych gier przeglądarkowych zajmuje zaskakująco popularna gra – Geoguessr. Pozwoli Ci ona sprawdzić, czy jesteś w stanie rozpoznać państwo lub miasto tylko po zdjęciach z losowej ulicy na świecie? Musisz zaznaczyć na mapie z jak największą dokładnością, w którym miejscu na Ziemi zostało wykonane zdjęcie. Im bliżej trafisz, tym więcej punktów otrzymasz. Jeśli uważasz, że to nie jest gra przeglądarkowa dla Ciebie, to chociaż spróbuj. W najgorszym wypadku zrezygnujesz po kilku rundach, a w najlepszym… znajdziesz cel kolejnych wakacji.

3. Forge of Empires – darmowa gra strategiczna online

Ten tytuł cieszy się ogromną popularnością już od wielu lat, a do tego jest stale aktualizowany. Czy to wystarczy, żeby Cię do niego przekonać? Jeśli nie, to uważaj teraz: darmowa gra strategiczna online. Budujesz w niej i zarządzasz całym swoim imperium. Przeszkadzać (lub pomagać) mogą Ci inni gracze, którzy podobnie jak Ty – zaczynają z małą wioską i niewielkimi zasobami, a przyświeca im ten sam cel: zbudować największą osadę.

4. Snake – klasyczny Snake na przeglądarkę

Snake na przeglądarkę

Klasycznego Snake’a nie mogło tu zabraknąć. W porównaniu z pozostałymi tytułami, to gra wyłącznie single player (dla jednej osoby), ale wszyscy dobrze wiemy, że są takie momenty, kiedy i w węża chce się zagrać. Czy trzeba przedstawiać, na czym dokładnie ta gra polega? Wątpię. Dowodem na sukces Snake’a niech będzie fakt, że mamy już 2023 rok, a ta gra towarzyszy nam po dziś dzień.

5. agar.io – prosta gra na przeglądarkę

Jesteś kulką i pochłaniasz inne kulki – tak, aby być największym na mapie. Brzmi banalnie? I taki właśnie jest agar.io. Dowodem niech będzie fakt, że do sterowania wystarczy sama myszka. Bez zbędnego myślenia o 5 krokach naprzód, bez ustalania strategii pokonania przeciwników. Po prostu poruszasz się po mapie i zjadasz wszystko to, co mniejsze od Ciebie, i uciekasz od tego, co większe. Jedyny minus tej gry? Kiedy już jesteś na podium i zostajesz pochłonięty przez kogoś większego, możesz się nieco zirytować, ale spokojnie – wystarczy restart i… jedziesz od nowa.

6. Rail Nation – gra dla fanów pociągów

Są tutaj fani pociągów? Przecież, że tak. Oni są wszędzie! Specjalnie dla Was na liście darmowych gier przeglądarkowych znalazło się Rail Nation. To tytuł, który pozwoli Wam wybudować własne kolejowe imperium, a pomoże w tym całe mnóstwo dostępnych pojazdów z różnych epok (nawet parowozy się znajdą). Na czym ta gra polega? Ano na budowaniu sieci kolejowych i realizowaniu przewozów. Dostarczasz, zarabiasz, rozbudowujesz – tak w trzech słowach można opisać Rail Nation.

7. surviv.io – gra online typu battle royale

Zaczynamy od tytułu, który koniecznie musisz sprawdzić, jeśli jesteś fanem PUBG. Surviv to gra online typu battle royale, w której lądujesz na mapie z dziesiątkami pozostałych graczy, szukasz nowych broni, ekwipunku, a Twoim jedynym celem jest zwycięstwo. Wygrywa ostatni gracz lub drużyna na mapie. Tak, dobrze widzicie – drużyna. W surviv.io można grać ze znajomymi, podając im kod zapraszający. Jakby tego było mało, gra cieszy się dużą popularnością, więc nie będziecie narzekać na brak przeciwników. Ostrożnie, to uzależnia!

8. slither.io – Snake w wersji multiplayer

Kolejny przedstawiciel najlepszych gier przeglądarkowych z domeną .io. Twórcy darmowych gier online, nie wiedzieć czemu, wyjątkowo ją polubili. Slither to tytuł zbliżony do agar.io, jednak z nieco zmienioną grafiką. Gracz jest tutaj… dżdżownicą, która staje się większa z każdym kolejnym zjedzonym robakiem. Brzmi trochę, jak stary, dobry Snake? Może tylko odrobinę. Slither daje dużo więcej zabawy dzięki temu, że jest oparty na rozgrywce multiplayer.

9. krunker.io – gra przeglądarkowa w stylu CS-a

Lubicie CS-a? Jeśli tak, to koniecznie sprawdźcie ten tytuł. Mimo pikselowej grafiki, krunker.io dostarcza mnóstwo zabawy. Wiele klas do wyboru i dziesiątki broni. Do tego wszystkiego system losowania skrzynek z unikalnymi skinami, mnóstwo map i trybów gry do wyboru. To bez wątpienia fajna gra przeglądarkowa multiplayer. Możecie poćwiczyć w niej celność i szybkość reakcji. Najważniejsze przed uruchomieniem krunkera to brak lagów Internetu. Niski ping pozwoli Ci sprawdzić, jak dopracowana jest ta gra.

10. skribbl.io – wirtualna wersja kalamburów

Nie wiesz, w co zagrać z grupą znajomych w przerwie od pracy? Nie musisz strzelać w krunker.io ani budować imperium w Forge of Empires. Możesz spędzić ten czas w wirtualnej wersji kalamburów. Tym właśnie jest skribbl. Jeden gracz przedstawia rysunkiem wylosowane słowo, a pozostali próbują je odgadnąć. Doskonała szansa, aby popisać się wyobraźnią. Oprócz tego, gra pozwala poćwiczyć znajomość języków obcych – gracze mogą wybrać, w jakim języku chcą zgadywać hasła.

Inne fajne gry przeglądarkowe

Zaprezentowane wyżej najlepsze gry przeglądarkowe to za mało? W takim razie przedstawiamy inne propozycje. Oto pozostałe fajne gry na przeglądarkowe, którym również warto się przyjrzeć w wolnej chwili:

 • The Settlers Online – przeglądarkowa wersja słynnej strategii; przejdź do gry: https://www.thesettlersonline.pl/pl
 • Global Quiz – coś dla fanów quizów sprawdzających wiedzę z wielu różnych dziedzin; przejdź do gry: https://globalquiz.org/pl/
 • War Brokers – strzelanka FPS, w której można toczyć starcia m.in. w trybie battle royale; przejdź do gry: https://warbrokers.io/signin.php
 • Shell Shockers – nietypowa gra przeglądarkowa, oparta na strzelaniu, ale… z udziałem uzbrojonych jajek, a nie ludzi; przejdź do gry: https://shellshock.io/
 • Arena Mody – propozycja dedykowana szczególnie kobietom, choć w świecie mody, gdzie możemy ubierać naszą postać w różne stroje, mogą odnaleźć się wszyscy chętni; przejdź do gry: https://arenamody.pl/
 • Drakensang Online – przeglądarkowy hack’n’slash w uniwersum gry Drakensang: The Dark Eye; przejdź do gry: https://www.drakensang.com/pl.
najlepsze gry przeglądarkowe 2024

Jak działają gry przeglądarkowe?

Gry przeglądarkowe działają niemal tak samo, jak wszystkie inne strony internetowe. Pliki odpowiedzialne za rozgrywkę znajdują się na konkretnym serwerze, a Ty, łącząc się ze stroną, masz do nich natychmiast dostęp. Gry na przeglądarkę warto wypróbować, bo można w nie zagrać, kiedy tylko chcemy – a przy tym nie zabierają mnóstwa godzin podczas gry.

Gry przeglądarkowe to gry, które uruchomimy w każdej przeglądarce internetowej. Nie trzeba w związku z tym instalować ich na dysku.

Zalety gier przeglądarkowych:

 • Niskie wymagania sprzętowe
 • Darmowy dostęp do gry
 • Zwykle brak mikropłatności (lub takie, które nie wpływają istotnie na grę)
 • Często ładna grafika
 • Prosta rozgrywka (bez dziesiątek rozbudowanych systemów).

Wady gier przeglądarkowych:

 • Szybko mogą się znudzić
 • Brak zapisywania postępów
 • Grafika odbiegająca od dzisiejszych standardów.

W związku z małymi wymaganiami sprzętowymi, aby uruchomić grę przeglądarkową nie potrzeba wypasionego komputera. W zupełności wystarczy nawet kilkuletni sprzęt, no i przede wszystkim przeglądarka. Bez znaczenia, czy będzie to Chrome, Opera, czy Edge – tylko tyle potrzebujesz.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Miłośnik technologii użytkowej, mocno wgryziony w urządzenia Apple. Stara się znajdować pozytywy, gdzie pozornie ich nie ma jednocześnie punktując to, co zasługuje na krytykę. Prywatnie wielbiciel dobrej kawy i posiadacz zdecydowanie za dużej ilości perfumów.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.3/5 - (16 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO